Jdi na obsah Jdi na menu
  
RECENZE OD SAMINa

Po roce Vánoce. Asi takhle lze popsat moje pocity při prvním spuštění kamionové simulace s názvem Haulin´. Hrál jsem předchozí oba díly a na řadě je tedy srovnání.
Začnu ale dojmy... Je poznat že vývoj jde dopředu a i grafika tento trend sleduje. Zatímco PTTM bylo takové barevné hračkovské a Convoy nablýskaný s odlesky, tak Haulin´ je o notný kus blíže realitě. Obloha je hezčí a celkově ani nevím proč, ale realita je blíž. Zmizely nesmyslné prvky semaforů na dálnicích a drtivá většina měst lze nyní objet po obchvatu. Zároveň se zlepšily i nájezdy na dálnice, které jsou již jen kousíček od reality. Nevím jestli se pletu ale nyní i AI auta používají brzdová světla, prostě je to lépe vidět, a bohužel je to vidět až moc často na můj vkus. Stačí aby půl kilometru před AI zablikalo jiné a on okamžitě dupe na brzdy. Jízda je tedy trhavá a pořád napříč všemi díly platí, že nejrychlejší pruh je ten odstavný :-D, pokud tedy nepotkáte Kobru 11, tedy policii, která na pořádek dohlíží velice pečlivě a bohužel je neúplatná. Stačí pozdě dobrzdit na červenou a máte to za pár tisíc :-I. Navíc indikátor vašeho trestního rejstříku ubývá neuvěřitelně pomalu. Oproti Convoy se zlepšila logika benzínek a přechodů. V Convoy stačilo za jízdy ve spravný okamžik zmačknout Enter a jet jste mohl klidně 130, prostě šlo o načasování stisku, zde je na pumpě nutné zastavit a vypnout motor, příště třeba ještě budem otvírat krytku nádrže :-D Autoři omezili opakování scénických prvků, takže je vše kolem rozmanitější. Stále se mi nejvíce líbí jízda v Kanadě. Zimní krajina dostala nové textury silnice a jsou super. Další vychytávka jsou double trailery, sice na konec soupravy v zrcátku nevidíte ale ten pocit...hlavně s tím couvat na vykládce, nic pro slabší povahy a netrpělivce. Konečně je zde možnost upgrade stroje podobná té z Pttm, a ne stylu série NFS jako v Convoy. Noc se konečně stala nocí a ne šerem, až sem se divil jak je v noci h... vidět. Nějaké kochání okolím v noci nepřipadá v úvahu. Se světly vidíte solidně ale tam kam světla nedosáhnou je černočerná tma. Po přestávce se ve hře objevil opět Notebook a pokročilá správa ekonomiky vašeho s.r.o.čka, konečně. Sice se mi styl  Pttm líbil víc, ale hlavně že tam je. Haulin klade také větší nároky na orientaci než předchozí díly, poněvadž zde není zelená šipka a oproti Convoy je mapa větší. Nevím zda negativně či pozitivně hodnotím návrat mikrospánku řidiče a s tím spojené přestávky kvůli spánku. Možná by mi to nepřišlo tak strašné, kdyby po oznámení „jste unaven, odpočiňte si“ následovalo krátké tmavé problesknutí, ale oproti tomu se objeví tma na několik vteřin a vy mezitím řídíte jak na mezkalinu. Celkově hodnotím hru více než pozitivně a nemůžu než doporučit.
 Samin

RECENZE OD MC

Hra je super. Krajina, silnice, města, nájezdy na dálnice jsou fakt propracovaný. Hlavně den nemusí být jen slunečný, může být jenom zataženo, pak večer krásně zapadá slunce a noc je opravdová noc, bez světel nic neuvidíte. Ráno je o všem o dost lepší než ve starších dílech. Velmi dobře vypadá palubovka, páč všechny kontrolky a budíky fungují, pokud nemáte nastartováno, všechny hodnoty ukazují nulu, pak ale nastartujete a všechny budíky se zapnou a kontrolky se rozsvítí a pak zhasnou. Ostatní jezdci jsou daleko inteligentnější a jezdí rychleji tak se vám nemůže stát že by jste se za někým táhli. Bohužel mě mrzí že tam dali spánek, protože hotelů je tam dost málo a když jedete najednou máte obrazovku černou a někdy až moc dlouho tak někdy bohužel nabouráte, dále policie je o dost přísnější. Ale jinak hru hodnotím na 90%. Zkuste to, je to super.

RECENZE OD PILOUŠE

Rok se sešel s rokem a český SCS Software se vrací se simulátorem kamionové dopravy aby nám ukázal, že ještě nepatří do starého železa a dokazují, že jejich předešlý kousek 18 Wheels Of Steel: Convoy, byl jakýmsi "omylem", neboť nynějšímu Haulinu nesahá ani po kotníky.
To co jsme milovali v 18WOS:Pedal To The Metal se vrací a labužníci jakéhosi jednoduššího managementu si zde užijí řízení vlastní "kamionové firmy", neboť se opět postarají o ostatní řidiče, kteří budou odvádět špinavou práci za ně. Na konci hry se tedy ti zkušenější a trpělivější z vás mohou stát kamionovými sběrateli a příležitostnými jezdci, kdy se budete jen tak projíždět a kochat krajinou. (a že je skutečně na co koukat)
Designéři popadli mapu z Convoye a pilovali, pilovali až ji dostali do této finální podoby. Tudíž hluché místa v krajině jsou vyšperkovány novou florou či jinými dekoracemi, dálnice jsou skutečně dálnicemi a nemusíme už čekat na semaforech (ani v městech, protože je stačí pouze objet po obchvatu), nebo koukat na totožné mosty či kruháče. Amerika je jaksi živější a uvěřitelnější, k čemuž přispívá větší počet vozidel a jejich barevných kombinací a návrat vysílačky, kdy se můžete poptat jaké vás čeká počasí či hustota dopravy.
K záporům hry bych dodal snad jenom optimalizaci, která nikdy nebyla silnou stránkou SCS software a podivné (brždění a rozjezdy) chování AI vozidel. Jinak mi nevadilo už nic a chválím autory za preciznost a trpělivost kterou tomuto dílu věnovali. 
Pro fanoušky 85%, pro ostatní 75%